V návaznosti na několik historických fotografií Libkovic se nyní můžete podívat na několik aktuálních fotografií Libkovic z 25.7.2001.

Takže takhle teď vypadá náves v Libkovicích.

Pro srovnání ukázka, jak tentýž záběr z přibližně stejného místa vypadá na pohlednici z roku 1986:

Jak vidíte, na místě zůstaly jen ty dva stromy, silnice a asi dva metry z té odbočující silnice.Na pohlednici z roku 1986 je vidět také takový bazének s vodotryskem, výstřižky z pohlednice zde:
       

A jak ten bazének s vodotryskem vypadá dnes? Takhle:

Jak vidíte, tak prakticky nic nevidíte, jen na pravé straně obrázku prosvítá trochu té modré barvy ze stěny bazénku.

Takhle vypadá tento bazének s vodotryskem na fotce z 11. 4. 2002:Jediná budova, která ještě z Libkovic zůstala stát, je kostel:

Podle výstřižku z pohledu z roku 1986 vypadal dříve takhle:


Novou podobu kostela z dubna 2003 najdete tadyNa většině území Libkovic už se dneska dá stěží poznat, že zde kdysi (ještě před pár lety) stála vesnice. Snad jen geometrické uspořádání stromů (nápadné čtvercové či obdélníkové plochy bez starších stromů), složení porostu (ovocné stromy, různé exotické zahradní stromy) a tu a tam zbytky stavebního materiálu napovídají, že se nejedná o zcela normální a běžný les.

A tohle je silnice z Libkovic do Mariánských Radčic. Ještě v květnu 1996 se po této silnici dalo projet autem. O rok později začala tato silnice vypadat tak jako na obrázku; dnes u ní potkáte leda rybáře.

Tak vypadají Libkovice v roce 2001. V roce, kdy už se ví, že na území, kde byla zlikvidována vesnice kvůli těžbě uhlí, se nikdy uhlí těžit nebude.
 
 

NAVRCHOLU.cz